חוקר פרטי חושף: מעקב מסוכן

מיומנו של חוקר פרטי במרכז פרשה לא שגרתית

לפעמים, העבודה שלנו מובילה אותנו למעקבים מסוכנים גם כשאנחנו יוצאים ליום עבודה הכי שגרתי בעולם.

סיבת המעקבמיומנו של חוקר פרטי במרכז

הכל התחיל במפעל למוצרים מתקדמים, נקרא לו ניו-טק, ובמנכ"ל שחשד שאחד ממנהליו הבכירים מוכר למתחרים מוצרי ניסיון (אבות טיפוס של פיתוחים עתידיים של החברה) כדי שהמתחרים יפרקו אותם וילמדו את הסודות והפיתוחים החדשים של ניו-טק.

לאחר חקירה מקיפה הגענו ליום בו ידענו שהמנהל החשוד צפוי להעמיס את המוצרים ברכבו הישן שבהרצליה פיתוח ולהעבירם ללקוח בצומת הצ'ק פוסט שליד חיפה.

משימה שגרתית?

מעקב של משרד חקירות מקצועי, אם לא ידעתם, נערך על ידי שניים שלושה כלי רכב (מעקב משטרתי מלא נערך על ידי כ-10 כלי רכב).

הקמנו צוות של 2 מכוניות ואופנוע, ש"הולבש" כאופנוע שטח מלא בוץ, כדי למנוע חשד, והיינו מוכנים למעקב. אמ-מה? הבחור החשוד הפתיע, ובאמצע הדרך נכנס לקיסריה, החליף את המכונית הישנה ברכב ספורט מרשים, ונתן גז.
ברגע זה כביש החוף הפך למאותגר בזגזוגים, מהירות שיא ולקיחת סיכונים, לא פחות מנהג מירוצים.

מעקב מסוכן, חלק מעבודתו של חוקר פרטי

מיותר לציין ששני הרכבים איבדו אותו. אתה לא יכול להשתולל בנהיגה אחרי רכב משתולל כי הסיכוי שתיחשף הוא גדול מאוד.
החוקר על האופנוע, שכזכור הינו אופנוע שטח שאינו מוכן לאתגרים מסוג זה, החל להגביר עוד ועוד מהירות בניסיון להישאר צמוד אליו, והנה הם עולים למהירויות לא טבעיות לאופנוע שנועד לנסוע 40-60 קמ"ש בתוך תוואי שטח קשה.
רק מי שנסע פעם במהירות עם אופנוע שטח וצמיגי הקוביות שלו על כביש אספלט יכול להבין את הקפיצות, הטלטלות, את התחושה שכל רגע אתה עומד לעוף ולהתרסק. אבל אנחנו לא מוותרים ונחושים להביא צילומי הוכחות מוצקות למכירה הלא חוקית שבוצעה.
עד היום אנחנו צוחקים על כך שכל הבוץ בו כיסינו את האופנוע התנקה מהזיעה של החוקר הפרטי שרכב עליו במהירויות הלא שגרתיות האלו. משימה שגרתית הפכה לאחד הרגעים המפחידים בקריירה המקצועית של אותו חוקר.

מה למדנו?

בסופה של חקירה שנמשכה שבועיים הצלחנו להשיג את הראיות הנדרשות ושוב למדנו – זה לא ממש משנה מה חוקר פרטי תכנן שיקרה – תמיד צריך להיות מוכנים לכך ששיבוש קטן הופך את היום מיום שגרתי ליום הרפתקה מאתגרת.

עכשיו תורכם-

אם גם אתם חושדים בפעילות הונאה של עובדים, ורוצים למנוע הישנותם של מקרים כאלו, רצוי לפנות לסיוע מקצועי כדי לנהל בדיקה וחקירה מהימנה ולהגיע לתוצאות יעילות.

פנו אלינו לייעוץ והכוונה – ידין חקירות

קבלו תשובות מקצועיות,
עכשיו.
יש לכם לבטים ושאלות?
התקשרו וקבלו
תשובות מקצועיות.

לעיתים הספק עלול לגרום לנזקים גדולים יותר מהאמת.